Obserwatorzy

niedziela, 4 sierpnia 2013

Modną być - Baleriny
Charakterystyka: 
Buty na płaskiej podeszwie, wykonane ze skóry, plastiku lub innego materiału. W różnych kolorach, często występują z mała kokardką z przodu lub/i lamówką

Stylizacja:
Można je nosić od rana do wieczora, zwykle w okresie wiosenno-letnim
niestety jako że nie mają obcasa i okrągły nosek optycznie skracają nogę. Więc jeżeli jesteś drobną kobietą zastanów się nad ich kupnem. Ewentualnie zakładaj je z obcisłą krótka spódnica (kończącą się przed kolanem)


Historia:
Wzorowane są na klasycznych baletowych bucikach – pointach. Jest to but pokryty satyną i usztywniony gipsem. Podeszwę mają ze skóry a na przodzie krótki ściągacz. Wokół kostkiowija je troczek ze wstążki.
Właściwie pierwszy raz na ulice wprowadziła je Coco Chanel. Szukała ona prostego i wygodnego obuwia, a zarazem eleganckiego i stylowego. Udała się więc do szewca Lazzarro Massaro, którego zakład mieścił się na ulicy de la Paix. Wiele klientek Coco zaopatrywało się u niego w obuwie.
Wspólnie stworzyli pantofle w dwóch kontrastujących kolorach. Były z koźlej skóry w kolorze cielistym z czarnym czubkiem – kwadratowym!. Elegantsza wersja miała złote wykończenia. (fotka jest poglądowa nigdzie nie mogłam znaleźć pierwotnej wersji)Coco również wsławiła się wersją pikowaną balerin. Choć ostatnio czytałam że to Louboutin wymyślił je na zlecenie Chanel, w czasach gdy był jeszcze zwykłym szewcem.


Klasyczne baleriny z zaokrąglonym czubkiem, wprowadziła Rosa Repetto, miała swój butik na ulicy de la Palix. Obecnie buty tej firmy są bardzo drogie i popularne.

Balerinki od zawsze były popularne.


Gwiazdy w balerinkach.

Balerinkowe celebrites Każda która ubiega się o miano modnej powinna je mieć w swojej szafie


Stardoll:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz